Nowoczesna hodowla trzody chlewnej. Co powinieneś o niej wiedzieć?

Nowoczesność to przyszłość. Może się wydawać, że rolnicy robią swoje od wielu lat, jednak oni również podlegają ciągłemu rozwojowi.

Sprzęt do hodowli trzody chlewnej

Zanim przejdzie się do tego co czeka rolników, należy zacząć od tego co jest im potrzebne do pracy i za co muszą płacić. Do najnowszego sprzętu można zaliczyć:

– śrutownik bijakowy,

– kosiarkę rotacyjną,

– kosiarkę bębnową,

– kombajn do ziemniaków,

– ogólnie maszyny rolnicze najnowszej technologii.

Maszyny często się psują. Z tego względu należy je naprawiać. Potrzebne są części do ciągników i części rolnicze. Naprawy zazwyczaj są kosztowne, dlatego warto dbać o swój sprzęt, bo on pozwala pracować i zarabiać pieniądze. Najdroższa naprawa zawsze wiąże się z użytkowaniem ciągnika rolniczego. Części do Ursusa są zazwyczaj drogie i pochłaniają wiele oszczędności. Warto szukać okazji w sieci. Internetowy sklep rolniczy pozwoli zaoszczędzić parę złotych, ponieważ często występują w nim produkty o bardzo konkurencyjnych cenach.

Przyszłość hodowli trzody chlewnej

Sztuczna inteligencja pozwala na bardzo dużo. Można dzięki niej odblokować telefon za pomocą twarzy. Tak samo może ona działać w przypadku zwierząt. Rozpoznawanie twarzy stało się możliwe również np. u świń, dzięki temu każda będzie miała wpisany swój profil w system i będzie można podać jej odpowiednią ilość jedzenia, o odpowiedniej porze. Jeśli chodzi o najnowszą technologię w pracy człowieka to przyszłością tutaj są roboty. To maszyny, które w znaczny sposób zwiększą wydajność pracy – nie potrzebują czasu na regenerację, mogąc pracować przez 24 godziny na dobę. W przypadku trzody chlewnej mogą one doglądać hodowli trzody chlewnej przez 24 godziny. To wielka ulga dla rolników, którzy mogą ten czas poświęcić na inne zadania.

Wizja przyszłości zakłada wykorzystanie w pracy rolników czujników, będących bardzo popularnymi obecnie w domach i zabudowaniach gospodarczych – mogą zapobiec nieszczęsnym wypadkom. Wprowadzenie ich do hodowli pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo zwierząt. Można je również wykorzystać w celu ochrony zwierząt przed chorobami i wirusami. Jeśli jedno zwierzę będzie posiadało wirusa, może zostać szybko odosobnione do czasu wyzdrowienia.

Kolejnym nowoczesnym podejściem jest wykorzystanie w domowych gospodarstwach technologii 3D, a dokładnie drukarek 3D, które pozwalają na wykonanie w domu praktycznie każdego obiektu. Rolnicy zazwyczaj mają swoje pola daleko od ośrodków miejskich, dlatego korzystanie z tego rozwiązania pozwoli im znacznie obniżyć koszty.

Zamienniki do sprzętu

Tak jak było to wspomniane wcześniej, bardzo drogie są zamienniki do maszyn rolniczych. Korzystanie z nowej technologii jak np. drukarki 3D może je znacznie obniżyć. Kombajn do ziemniaków, kosiarka bębnowa, kosiarka rotacyjna, śrutownik bijakowy mają w sobie wiele małych elementów, które mogą zostać uszkodzone. Nowe rozwiązania pozwolą szybko wyeliminować ten problem.

You May Also Like