Wybieramy najlepszą śrutę dla zwierząt

Właściwie dobrana pasza dla zwierząt gwarantuje zdrowie oraz zapewnia im odpowiedni rozwój. Pożywienie odgrywa bardzo istotną rolę w hodowli zwierząt. Tak samo, jak w przypadku ludzi, zwierzęta hodowlane także nie mogą dobrze funkcjonować i prawidłowi rozwijać bez zdrowej diety. Jaką paszę zakupić, aby mieć pewność, iż zwierzęta będą czerpać z pożywienia wszelkie niezbędne do rozwoju składniki?

Najlepsza karma dla drobiu

Właściwie dobrane mieszanki paszowe są niezwykle ważne dla zdrowia zwierząt. Kupując dobrą gatunkowo paszę, nie tylko zapewniamy naszym zwierzętom właściwy rozwój, ale także możemy zwalczać pewne problemy zdrowotne. Na rynku znaleźć można specjalne mieszanki paszowe dla drobiu, które pozytywnie wpływają na odporność oraz kondycję zwierząt spożywających paszę. Na rynku dostępne są również specjalne pasze, których zadaniem jest polepszenie trawienia czy poprawa wyników fermowych przez stymulowanie przyrostu dobowego oraz hamowanie niestrawności. Dobrze wybrane pożywienie ma największy wpływ na wydajność prowadzonej przez nas fermy drobiu. Każdemu właścicielowi farmy zależy przede wszystkim na jak najwyższym tempie wzrostu hodowanych przez niego zwierząt. Szybki wzrost musi zawsze iść w parze ze zdrowym rozwojem wszystkich narządów. Jeśli dieta zwierząt zostanie przez nas właściwie zaplanowana, wówczas możemy skutecznie stymulować tempo wzrostu zwierząt. Warto uzupełniać dietę zwierząt o probiotyki oraz preparaty ziołowe, które zmniejszą problem z niestrawnością, która jest największą przeszkodą w prawidłowym rozwoju drobiu fermowego. Ferma wówczas stanie się bardziej wydajna. Internetowy sklep rolniczy ma w swoim asortymencie wiele dobrych jakościowo pasz dla zwierząt hodowlanych. W internetowym sklepie rolniczym znajdziemy także różne części rolnicze, w tym między innymi: części do Ursus, części do ciągników. W sklepie dostępne są także różne maszyny rolnicze, takie jak: kombajn do ziemniaków, śrutownik bijakowy, kosiarka bębnowa, kosiarka rotacyjna.

Najlepsza karma dla bydła

Według wielu hodowców najlepszą karmą dla bydła jest poekstrakcyjna śruta sojowa. Jednakże od pewnego czasu poszukiwane są dla niej zamienniki, a to wszystko z powodu planowanych ograniczeń skarmiania pasz GMO i okresowych, wysokich cen śruty sojowej. Pasza ta nie ma sobie równych, a jej niska cena zachęca wielu hodowców do kupna. Poekstrakcyjna śruta sojowa to wysokobiałkowa pasza, wybierana często ze względu przede wszystkim na korzystny skład aminokwasowy. Zawartość, BO w 1 kilogramie s.m tej paszy wynosi od 45 do 55 procent. Białko z poekstrakcyjnej śruty sojowej odznacza się wysoką zawartością lizyny i tryptofanu. Te niezwykle cenne w żywieniu zwierząt aminokwasy, są obecne w tejże paszy w ilości ok. 30 i 6 kilogramów na 1 kilogram śruty. Zaletą śruty sojowej jest wysoka zawartość białka by-pass. Aby znaleźć dobrą paszę dla bydła, warto zajrzeć na stronę internetowego sklepu rolniczego. Warto zapoznać się z asortymentem sklepu, jeśli szukamy do swojego gospodarstwa wysokiej jakości maszyn rolniczych czy części rolniczych.

You May Also Like