Dlaczego ciągniki John Deere są cenione przez polskich rolników?

Zakup ciągnika dla swojego gospodarstwa rolnego to zazwyczaj kosztowna sprawa. Poza możliwościami budżetowymi, należy także rozważyć markę i model, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Okazuje się jednak, że dla rolników ważna jest również pora roku – według wielu z nich najlepszym okresem na zakup ciągnika jest pierwszy kwartał roku. Dlaczego? Głównie ze względu na chęć ulepszenia swojego gospodarstwa przed nadchodzącą wiosną – nowy ciągnik jest w końcu bardziej wydajny, niż stary. Najważniejsze jest jednak to, że w nowym roku kalendarzowym modele z poprzednich lat tanieją, pozwalając rolnikom na zaoszczędzenie sporych sum.

Jednymi z najczęściej wybieranych marek ciągników w Polsce są John Deere, Ursus i New Holland – niezależnie od tego, czy są to maszyny fabrycznie nowe, czy używane. Według ankiety przeprowadzanych przez liczne pisma rolnicze, John Deere już od kilku lat plasuje się na pierwszym miejscu w rankingu najchętniej wybieranych w Polsce ciągników. Co sprawia, że polscy rolnicy tak cenią tego producenta?

Popularność ciągników John Deere w polskich gospodarstwach 

Sondaże jednoznacznie dowodzą o popularności ciągników firmy John Deere w Polsce – jest to najchętniej wybierana marka tego rodzaju maszyn rolniczych. Jest ona również niezwykle popularna poza granicami naszego kraju. Dlaczego? Powodów jest kilka, a wszystkie równie ważne dla potencjalnego kupca.

Marka John Deere stawia przede wszystkim na wysoką jakość tworzonych przez siebie maszyn oraz ich innowacyjność, która dopasuje się do wszystkich współczesnych gospodarstw rolnych. Sprawia to, że sprzęt ten jest dosyć uniwersalny, co samo w sobie jest ogromną zaletą – również na rynku wtórnym. Istotne jest także to, że wszystkie części John Deere są produkowane z ogromną precyzją, dzięki czemu posiadają wysoką wytrzymałość konstrukcyjną – w praktyce oznacza to, że w ciągnikach tej marki można stosować większe narzędzia oraz wyższe obciążenia, maksymalizując tym samym czas pracy. Należy przy tym wspomnieć, że części do ciągników John Deere są łatwo dostępne, a wiele serwisów rolniczych oferuje je w niezwykle przystępnych cenach, więc konieczność wymiany lub naprawy któregoś z elementów maszyny nie wiąże się z kolosalnymi kosztami. Jednak jedną z największych zalet ciągników tej marki jest dobrze dopracowany układ hydrauliczny, wpływający pozytywnie na pracę silnika i innych części maszyny; sprowadza się to do zmniejszenia zużycia paliwa, lepszego chłodzenia oleju, ograniczenia poziomu hałasu, a także do mniejszego obciążenia przewodów i uszczelek. 

To, dlaczego polscy rolnicy cenią ciągniki marki John Deere nie jest już więc zagadką – jest to wydajny, innowacyjny i “oszczędzający” pieniądze sprzęt, który posłuży gospodarstwu przez długie lata. Opinia ta znajduje poparcie w międzynarodowym uznaniu dla firmy, opartym na poczuciu niezawodności budowanym poprzez funkcjonalność, automatyzację oraz niewielkie koszty utrzymania maszyn rolniczych produkowanych przez John Deere.

You May Also Like