Czy warto kupować części do maszyn rolniczych w internecie?

Na całym świecie, w tym również i w Polsce obserwujemy swoistą rewolucję w handlu – coraz większa jego część odbywa się w internecie, zarówno przez znane portale aukcyjne, jak i poprzez szeroko rozpowszechnione portale z ogłoszeniami, często darmowymi. Przez internet możemy kupić już nawet samochód, jedzenie z dostawą do domu, czy meble. Czy z korzyści, jakie ze sobą niesie rozwój handlu internetowego, mogą skorzystać również rolnicy? Czy internet może zastąpić nam sklep rolniczy?

Internetowy sklep rolniczy

Do tej pory większość rolników, a zwłaszcza tych nieco starszej daty lubowała się w zakupach stacjonarnych, w których można było “zobaczyć na własne oczy” każdy produkt przed zakupem, porównać go z już posiadanym i ewentualnie porównać jego jakość z dostępnym jednym lub dwoma zamiennikami. Dzisiaj części do maszyn rolniczych z łatwością zamówimy w internecie. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania będzie niższa cena. Dużym plusem jest także znacznie większy wybór – sklepy internetowe często nie oferują jedynie 1 lub 2 zamienników, ale nawet po kilkanaście, o różnych cenach i jakości, umożliwiając ich dopasowanie idealnie do naszego budżetu. Co zatem z największą zaletą, czyli możliwością sprawdzenia każdego produktu przed zakupem? Tu również nie musimy się obawiać, z kilku powodów. Po pierwsze, większość produktów, pod opisem ma sekcję ocen i komentarzy, na której możemy przeczytać, jak dana część, produkt, czy podzespół sprawdza się w praktyce, jak znosi próbę czasu i czy kupujący kupiliby go ponownie. Mamy ponadto dostęp do katalogów, w których każda część jest opisana bardzo szczegółowo, wraz z możliwymi do użycia zamiennikami, dzięki czemu mamy pewność, że w 100% będzie kompatybilna z naszym sprzętem. Po trzecie – każda transakcja w internecie, niezależnie czy dotyczy samochodu, telefonu, części do ciągników, części do kombajnów czy części do pługów daje nam ustawowe prawo do zwrotu produktu w ciągu 14 dni, bez podawania przyczyny. Oczywiście, jeśli jest w nienaruszonym stanie. Nie musimy się więc obawiać, że część nie będzie pasować, bo np. źle odczytaliśmy zapis w katalogu.

 

Kolejną rzeczą, której moglibyśmy się obawiać, kupując w internecie, jest czas realizacji zakupu. W sklepie stacjonarnym wydaje się to szybsze – kupujemy i już mamy nowy podzespół. To fakt, ale warto nie zapominać, że sumarycznie więcej czasu potrzebujemy na dojazd do sklepu, bycie obsłużonym i powrót do domu, niż otwierając stronę sklepu w telefonie, czy na komputerze. A jeśli zapomnieliśmy o czymś, różnica robi się szczególnie wyraźna. Współcześnie jakość usług kurierskich stoi na tak wysokim poziomie, że prawie zawsze naszych zakupów możemy spodziewać się 24 do 48 godzin od momentu wysyłki – to wcale nie aż tak dużo, mając na uwadze oszczędność pieniędzy i większy wybór.

 

Podsumowując, internet to przyszłość – również rolnictwa, wystarczy spojrzeć na to, jak dzięki niemu usprawniły się giełdy towarowe w Polsce, aby zrozumieć, że już wkrótce internetowa giełda rolna będzie standardem, z którym dobrze jest jak najszybciej się oswoić.

You May Also Like