Części do maszyn rolniczych – wybieraj mądrze

Prowadząc gospodarstwo rolne, każdy staje prędzej czy później przed koniecznością zainwestowania w użytkowane w pracy maszyny rolnicze. Dzieje się tak dlatego, że urządzenia te – jak każde inne – zużywają się z biegiem lat.

Ciągniki rolnicze wykonują na farmach mnóstwo bardzo ciężkiej pracy. Z tego względu ich podzespoły mają pełne prawo do zużywania się. Należy mieć na względzie, że traktory czy innego rodzaju maszyny rolnicze pracują często nieprzerwanie i w bardzo trudnych warunkach (zarówno terenowych jak i klimatycznych). Dlatego ważnym jest, by wprawne oko gospodarza mogło w porę dojrzeć drobne usterki, które niewychwycone na czas, przerodzą się z pewnością później w poważną awarię, która wyłączy urządzenie z pracy na długie dni lub nawet tygodnie. Istotą jest, by każdy właściciel maszyn rolniczych mógł samodzielnie lub z drobną fachową pomocą dokonać diagnostyki zużytych podzespołów i ich wymiany na nowe części zamienne. 

Jakie części zamienne są warte polecenia?

Z powyższych względów istotny jest faktyczny dostęp do dobrej jakości zamienników, takich jak części Granit Parts. Firma posiada w swoich zasobach części zamienne do maszyn rolniczych wielu wiodących na świecie producentów sprzętu rolniczego. Niezależnie czy potrzeba naprawy dotyczy wymiany zaczepu przyczepy w ciągniku Belarus, Case IH, Claas czy Ford – podejmując współpracę z Granit Parts ma się pewność, że znajdzie się to, czego się szuka.

Jeżeli doszło do uszkodzenia pneumatycznego układu hamulcowego, to również można zdać się na Granit Parts. Przedsiębiorstwo dysponuje sprężarkami, głowicami sprzęgającymi (tzw. złączki pneumatyczne), zaczepami CUNA. Problemem nie będzie też konieczność wymiany tulei czy pasków klinowych w ciągnikach marki John Deere. Ten rodzaj asortymentu również obejmują doskonałe części Granit Parts.

Gdzie najlepiej kupować części do maszyn rolniczych?

Z uwagi na fakt, że nigdy do końca nie da się przewidzieć kiedy dojdzie do krańcowego zużycia ww. podzespołów i konieczna będzie ich wymiana, należałoby zawczasu zebrać dość pokaźną kolekcję części Granit Parts na wszelki wypadek. Jest to oczywiście roztropne rozwiązanie, jednak nie każdemu będzie odpowiadać. Prawdopodobnie większość użytkowników nie będzie w stanie zebrać z dużym wyprzedzeniem tak rozbudowanego asortymentu części zamiennych na wypadek przyszłych napraw. Dlatego użytkownicy maszyn rolniczych powinni mieć nieograniczony i ciągły dostęp do placówek handlowych, które będą realnie posiadały powyższe podzespoły do ciągników. Z uwagi na fakt, że prowadząc własne gospodarstwo rolne ciężko jest wygospodarować wolny czas na jeżdżenie po sklepach w celu doboru i poszukiwania konkretnej części mechanicznej do uszkodzonego traktora, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze sklepu rolniczego on line. Internetowy sklep rolniczy pozwoli oszczędzić czas na dojazdy do sklepu, a towar widniejący na stronie internetowej zostanie szybko dostarczony do domu. Sklep wirtualny to także doskonałe ceny, szeroki asortyment części dostępnych od ręki oraz pomocna i wykwalifikowana kadra pracownicza, która chętnie podzieli się swoja wiedzą.

You May Also Like