New Holland TC5040- charakterystyka ostatniego Bizona

W wielu gospodarstwach rolnych trudno jest wyobrazić sobie pracę w szczycie sezonu bez odpowiedniego kombajnu, który nie tylko usprawnia wiele zadań, ale w przypadku dużych połaci terenu nawet ją warunkuje. Seria New Holland, a w szczególności kombajn zbożowy o symbolu TC5040 przede wszystkim sprawdzi się w gospodarstwach o mniejszym areale oraz ewentualnie będzie w stanie pracować efektywnie w gospodarstwach o średniej wielkości. Jest to maszyna rolnicza, która charakteryzuje się dużą niezawodnością i bezawaryjnością działania. Kupując ją nie musimy się więc obawiać tego, że szybko potrzebne nam będą części do kombajnów czy części do bizona. Warto zaznaczyć, że jest to ostatni model kombajnu rolniczego wyprodukowany pod nazwą Bizon (po przejęciu firmy przez markę New Holland). Czym charakteryzuje się ta maszyna rolnicza i jakie ma parametry?

Wydajny kombajn rolniczy o dużej mocy

Jest to kombajn rolniczy, którego prędkością maksymalną jest wartość około 25 km/h. Jest on wyposażony w silnik Nef o maksymalnej mocy 258 KM, 6- cylindrowy, który jednocześnie spełnia normę emisji spalin Tier 3. Pojemność zbiornika na paliwo w przypadku New Holland TC5040 Bizon wynosi 300 l. W dużej mierze to właśnie duża moc silnika wpływa na wysoką wydajność tej maszyny rolniczej. Układ napędowy daje nam możliwość dysponowania trzema biegami na przekładni mechanicznej. Sama kabina, z której prowadzi się maszynę również jest dobrze pomyślana, gdyż została wyposażona zarówno w ogrzewanie jak i klimatyzację. Dzięki temu sterowanie maszyną jest wygodne, a przebywanie wewnątrz tej maszyny rolniczej nawet przez dłuższy czas nie powinno być dla nas problematyczne. Z kabiny można na bieżąco monitorować niedomłoty, które wracają do omłotu. Komfortowe są także lusterka, którymi można sterować elektrycznie, co również jest rozwiązaniem bardzo komfortowym.

Co jeszcze warto wiedzieć o New Holland TC5040 Bizon?

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że przenośnik pochyły tego kombajnu rolniczego posiada 3 łańcuchy, a także rewers elektryczny i specjalny system, który zabezpiecza całość przed kamieniami. Układ omłotowy bębnowy wyposażony jest w 8 sztuk cepów na bębnie. Natomiast rotator może pracować z prędkością obrotową o wartości 430-1070 obr/min. Jeśli chodzi o zastosowany układ separacji ziarna oraz czyszczenia, kombajn New Holland Bizon posiada sita żaluzjowe, dwa sita czyszczące, a także wentylator, który jest regulowany elektrycznie. W końcu, składowanie ziarna możliwe jest w pojemniku, do którego zmieścimy aż 4000 l. Kombajn rolniczy umożliwia także pobieranie prób ziarna, a także wygodny rozładunek zbiornika na ziarno. Chcąc wyposażyć swoje gospodarstwo w maszynę rolniczą, która sprawdzi się w praktyce, najlepiej od razu zbadać też dostępność części do maszyn rolniczych tego rodzaju oraz ich ceny, aby przygotować się na każdą ewentualność. Internetowy sklep rolniczy, który posiada części do ciągników, części do traktorów czy też części do pługów podpowie nam, jak plasują się ceny części do tego modelu kombajnu. Pamiętajmy, że w razie jakiejkolwiek awarii to właśnie taki sklep rolniczy zaproponuje nam najkorzystniejsze ceny.

You May Also Like