Największe kombajny na świecie- Top 5

Dla wielu osób rolnictwo jest pracą, która nie jest łatwa. Dla wielu jest również stylem życia i pasją. O czym przekonany jest każdy rolnik? Bezawaryjna praca sprzętu jest niezwykle ważna. Dobry sklep rolniczy to nie tylko części do ciągników, to wysokiej jakości elementy maszyn rolniczych, które wykorzystujemy każdego dnia. Z roku na rok giełdy towarowe w Polsce oferują nam coraz większą ilość luksusowych maszyn rolniczych. Dobry internetowy sklep rolniczy zaopatrzy nas w wysokiej jakości części do pługów, kombajnów i innych maszyn rolniczych zagranicznych firm. Natomiast salony, w których dostaniemy sprzęty takie jak JOHN DEERE pojawiają się w naszym kraju w coraz to nowych miejscach. Wyjątkowe modele i sprzęty najwyższej jakości proponuje nam też internetowa giełda rolna. Staje się ona coraz bardziej popularna wśród rolników w całej Polsce, głównie dzięki temu, że jest łatwa w użyciu. Największe kombajny zapierają dech w piersiach. Wiążą się z najnowocześniejszymi technologiami, a ogromna moc i gigantyczne pieniądze przyciągają wzrok wszystkich miłośników rolnictwa. Jakie są największe kombajny na świecie? Oto TOP 5:

FENDT X 9490

To model stworzona do pracy w dużych firmach usługowych. Kombajny wyposażony jest w 7 cylindrowy silnik o pojemności niemal 10 litrów i mocy 365 KW. Zbiornik na ziarno posiada pojemność 12500 litrów, a przystawka o długości 10,7 metra stanowi praktyczne uzupełnienie tego potężnego sprzętu. Części do kombajnów tego typu nie należą do tanich, ale możemy mieć pewność, że z takim sprzętem każde żniwa będą szybkie i bezproblemowe.

John Deere S690

Kombajn jest wyposażony w najbardziej nowatorskie technologie. Silnik Power Tech, który posiada kombajn posiada pojemności prawie 14 litra oraz generuje 625 KM mocy. Wyróżnią się zbiornikiem na ziarno o dużej pojemności 141000 l, który może być rozładowywany z prędkością 120 l/s HM. Model ten może być wyposażony w heder o długości do 12,2 metra. Części do maszyn rolniczych tej firmy, jak i sam kombajn JOHN DEERE cechują się wysoką jakością i niezawodnością nawet przy najcięższych pracach.

CASE IH 9240 Axial Flow

To profesjonalny produkt wysokiej jakości, pozwalający na dokładniejszy omłot przy mniejszej stracie ziarna. Model ten jest napędzany 6 cylindrowym silnikiem o mocy 466 KW. Zbiornik na ziarno, który posiada kombajn pomieści 14400 litrów i może być rozładowywany z niezwykłą prędkością 160 l/s. Dołączyć do niego można zespoły żniwne o szerokości do 12,5 metra. To profesjonalny produkt wysokiej jakości pozwalający na dokładniejszy omłot przy mniejszej stracie ziarna.

CLAAS LEXION 780

Kombajn niemieckiego pochodzenia posiada mocny silnik o mocy 460 KW. Cechuje się ogromnym zbiornikiem na ziarno o pojemności 13500 litra oraz inteligentnym oprogramowaniem, zapewniającym komfort obsługi. I w tym modelu istnieje możliwość zastosowania elementu żniwnego do 12,5 metra. Wydajność i duża moc silnika to jedna z cech charakterystycznych tej klasy kombajnów.

NEW HOLLAND CR 10.90

Ten model został uznany za największy kombajn na świecie. Posiada niezwykle mocny silnik o pojemności prawie 16000 cm sześciennych i mocy 653 KM. Model ten cechuje się zbiornikiem na ziarno o pojemności 14500 litra. Istnieje możliwość wyposażenia go w heder do 12,5 metra lub dwunasto-rzędową przystawkę do kukurydzy.

You May Also Like