Czym wyróżnia się marka Lemken?

Minęło ponad 240 lat od momentu, gdy została założona firma Lemken. Jest to jeden z najstarszych niemieckich producentów maszyn rolniczych, który nieprzerwanie od momentu powstania ciągle ulepsza swoje konstrukcje. Europejski potentat zatrudnia ponad tysiąc osób, posiada trzy fabryki i jest obecny w ponad 50 krajach świata. Co sprawia, że rolnicy wybierają produkty właśnie tej marki? 

Historia marki Lemken 

Początki firmy były skromne – wszystko zaczęło się od postawienia małego zakładu kowalskiego w Alpen, w 1780 roku. Jego właściciel, Wilhelmus Lemken nie wyobrażał sobie, że jego zakład pracy stanie się w przyszłości wielką firmą. Ocenia się, że już 7 pokolenie właścicieli podejmuje się trudu budowy maszyn rolniczych, jest to ewenement na skalę światową. Zakład był sukcesywnie rozbudowywany, a wraz z nim następował rozwój techniczny, w którym spółka Lemken ma swój ważny udział: 

  • w 1925 roku firma opatentowała obracalny pług ze stałym wózkiem przednim, 
  • wynalezienie pługu 4 – skibowego w 1964 roku, napędzanego hydraulicznie, 
  • wprowadzenie systemu optiquick służącego do kontroli uciągu. 

Jest to tylko wycinek sukcesów przedsiębiorstwa, które stale rozwija się i zwiększa swoją przewagę konkurencyjną na rynku maszyn rolniczych. 

Co jest głównym przedmiotem działalności firmy Lemken? 

Firma stawia na uniwersalność swoich rozwiązań. W jej ofercie można spotkać właściwie wszystkie maszyny do profesjonalnej uprawy roślin. Umożliwiają pełną produkcję od precyzyjnego wysiewu, po efektywne zebranie plonów aż po zabiegi pożniwne. W bardziej szczegółowym ujęciu Lemken tworzy nowe rozwiązania w zakresie produkcji: 

  • opryskiwaczy polowych – w 2005 roku firma przejęła czołowych producentów tych maszyn – Jacobsa i RTS, 
  • szczególnie doceniana jest seria kultywatorów pod nazwą handlową “Smaragd”, 
  • “Diamant” i “Opal” to nazwy renomowanych pługów, które cieszą się dużym zainteresowaniem rolników. 

Sukcesywne zwiększanie się ludności na świecie sprawia, że zapotrzebowanie na żywność stale wzrasta. Rolnicy potrzebują nowych maszyn i technologii, która będzie w stanie sprostać coraz większym wymaganiom rynku. Firma rozszerza swoją działalność – w ponad 25 krajach istnieją spółki zależne od Lemkena.  

Unikalność rozwiązań technicznych  

Spółka Lemken już od dawna jest liderem innowacji w branży rolniczej. W różnych oddziałach niemieckiej firmy opracowywane są coraz to nowe rozwiązania technologiczne: 

  • przekładnia Dual – Shift pozwala na łatwe przełączanie prędkości obrotowej wirnika i umożliwia zmianę kierunku tych obrotów. Dzięki temu można ustawiać zęby nożowe w dowolnej pozycji, 
  • wspomniany wcześniej system optiquick pozwala na dopasowanie pługa do warunków pracy w polu. Można zmieniać szerokość pierwszej skiby oraz linię ciągu od ciągnika do pługa. To pozwala na oszczędności na paliwie i zwiększa komfort w korzystaniu z pługa. 

Właściwie co jakiś czas firma proponuje nowe ulepszenia i przykłady nowych rozwiązań do sprzętu rolniczego.

You May Also Like