Kosiarka bębnowa – przyjaciółka każdego ogrodnika

Większość polskich trawników jest ścinana przy pomocy kosiarek rotacyjnych. Zdecydowanie w Polsce cieszą się one największą popularnością, przewyższając pod tym względem kosiarki bębnowe.

Jakie są korzyści z używania kosiarek bębnowych?

Przede wszystkim kosiarki bębnowe, ścinając trawę w bardzo małym stopniu uszkadzają samą źdźbło. To natomiast ma ogromny wpływ na to, jak później wygląda cały trawnik. Zamontowany w kosiarce system można niejako porównać do nożyc, które w odpowiednim tempie i w odpowiednim kształcie, przycinają trawę. To natomiast sprawia, że jest ona bardzo równo przycięta, co daje niesamowity efekt wizualny. W przypadku innych kosiarek źdźbła trawy bardzo często są urywane i wystrzępione. To natomiast nie ma zbyt dobrego wpływu na to, jak później wygląda trawnik. W takich miejscach trawa przybiera nieco brunatny kolor, naruszona zostaje jej struktura, staje się ona także zdecydowanie mniej odporna na choroby, co może doprowadzić do tego, że piękny trawnik bardzo szybko straci na swojej jakości.

Kosiarki bębnowe mogą kosić także trawę już na wysokości 10 mm. To sprawia, że bardzo często są one wykorzystywane przy pielęgnacji dużych połaci trawników, przykładowo tych dekoracyjnych przed bardziej reprezentacyjnymi miejscami. Trawnik może być bowiem dzięki tej maszynie przycięty bardzo precyzyjnie i bardzo nisko. Takiego efektu zdecydowanie nie jest nam w stanie zapewnić kosiarka. Ta maszyna rolnicza i części rolnicze do niej są  stosunkowo lekkie i małe, dlatego bardzo łatwo można je przewozić.

 

 

Jakość wykonania kosiarki bębnowej

Kosiarki bębnowe są stosunkowo tanie, dużo tańsze niż kosiarki rotacyjne. Jednak pomimo tego, należy zawsze przed zakupem takiej maszyny rolniczej dokładnie sprawdzić jakość jej wykonania oraz poszczególne części rolnicze. Podobnie powinniśmy zachować się w przypadku wymiany części do ciągników Ursus czy też innych, kupowanych przez nas części rolniczych. W przypadku każdej z rodzajów kosiarek noże do nich powinny zostać  wykonane z naprawdę bardzo wysokiej jakości stali, dodatkowo zahartowanej, pokrytej odpowiednimi powłokami zabezpieczającymi. Nóż dolny powinien być precyzyjnie oszlifowany, ponieważ to on ma wpływ na wygląd ściętej trawy. Kupując maszyny rolnicze, chociażby poprzez internetowy sklep rolniczy mamy możliwość zapoznania się z wszelkimi najważniejszymi informacjami w kwestii kupowanego urządzenia. Dlatego jeśli inwestujemy w części do ciągników, kombajn do ziemniaków czy też śrutownik bijakowy nawet nie widząc go konkretnie przed zakupem możemy dowiedzieć się praktycznie wszystkiego na jego temat. Kupując kosiarkę online powinniśmy zapoznać się z wszelkimi informacjami, nawet tymi z pozoru nieistotnymi. Dobrze jest także poczytać opinie osób, które mają w posiadaniu dany sprzęt. Samą jakość kosiarki bębnowej czy kosiarki rotacyjnej możemy bardzo dobrze zweryfikować już po samym opisie produktu.

You May Also Like