Wybieramy kosiarkę do małego ogrodu

Wybranie odpowiedniej kosiarki do małego ogrodu  nie jest prostą sprawą. Z jednej strony każdy chce zaoszczędzić pieniądze i wydać jak najmniej, a z drugiej oczekuje się bezawaryjnej i dokładnej pracy sprzętu. Należy wypośrodkować swoje oczekiwania i szukać najlepszego sprzętu. Poniżej podajemy czynniki, na które należy zwracać uwagę podczas szukania kosiarki, a także podpowiadamy, gdzie można znaleźć taki sprzęt.

Na co zwracać uwagę, wybierając kosiarkę do domu?

Cena maszyny rolniczej to główny czynnik, który prawdopodobnie dla każdego kupującego jest istotny. O ile rodzaj kosiarki nie odgrywa aż tak znaczącej roli, to jej cena często decyduje o podjęciu decyzji zakupowej. Na rynku można znaleźć kosiarki, które kosztują do 150-250 zł, jednak jest to sprzęt niższej klasy. Dobre kosiarki kosztują zazwyczaj w granicach 600 zł, a dla osób, które są w stanie przeznaczyć na ten sprzęt więcej, stworzone są kosiarki, które kosztują ponad tysiąc złotych. Kolejnym czynnikiem, na który zwracają uwagę kupujący kosiarki i części rolnicze jest moc danej maszyny. Najlepszym rozwiązaniem są silniki, które mają dość dużą moc, a także są nieawaryjne. Jeśli chodzi o moc silnika to powinna ona krążyć w okolicy 1800 W. Bezawaryjność silnika będzie miała duże znacznie w przypadku kosztów, które należałoby ponieść w przypadku awarii. Kosiarki kupowane od znanych producentów mogą być dobrym wyborem, ponieważ niosą one za sobą odpowiednią jakość. Jednak z drugiej strony znane firmy mają często zdecydowanie wyższe ceny od mniejszych producentów. Osoby, które mają czas i znają się trochę na temacie części rolniczych mogą z pewnością poszukać czegoś z niższej półki o porównywalnej jakości.

Gdzie kupić kosiarkę ogrodową?

W tym wypadku pomocny może być internetowy sklep rolniczy, który w swoim asortymencie posiada między innymi: części do ciągników, maszyny rolnicze, części rolnicze, części do śrutowników bijakowych, części do Ursus. W internetowych sklepach rolniczych zazwyczaj ceny są zdecydowanie niższe, a co za tym idzie można zaoszczędzić parę złotych. W przypadku małej wiedzy na temat kosiarek można zadzwonić i dopytać o szczegóły sprzętu.

Rodzaje kosiarek pomocnych w pracach ogrodowych

Jednym z rodzajów kosiarki rotacyjnej jest kosiarka bębnowa, która wyposażona jest w nóż bębnowy. Kręci się on bardzo szybko i z całym impetem uderza w roślinę, dzięki czemu jest ona po prostu obcinana. Sama kosiarka rotacyjna to urządzenie, które sprawdza się dobrze w terenie. Może być ona ciągnięta przez zwierzęta. Posiada ona bijaki, które są masą tnącą.Innym, popularnym rodzajem kosiarek jest kosiarka elektryczna, która posiada osiada akumulator, dzięki czemu jedynym zadaniem człowieka jest jej pchanie. Cała reszta odbywa się za pomocą silniczka, który pracuje wewnątrz sprzętu.

 

 

Sprawdzona kosiarka ogrodowa

Kupno taniej kosiarki ogrodowej wcale nie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ trawa rośnie bardzo szybko i wie o tym każdy, kto ma ogród. Im dłużej dany sprzęt będzie eksploatowany, tym większe ryzyko, że szybko będziemy musieli wymienić w nim podstawowe części rolnicze. Warto dobrze zainwestować pieniądze, które zwrócą się na zaoszczędzonym czasie pracy. Kosiarka ogrodowa powinna mieć dobry silnik, a także ostrze, pozwalające na szybkie i pewne cięcie. Należy również pamiętać, że jest to sprzęt, który jest dość ciężki i nie powinny bawić się nim dzieci.

You May Also Like