Gdzie kupić części do kombajnu?

Obecnie wielu rolników decyduje się na to, by zakupić swój własny kombajn. Oczywiście wciąż bardzo popularne jest wypożyczanie kombajnów i płacenie za godziny pracy, jednak zdecydowanie nie sprawdza się to w dużych gospodarstwach rolnych. Nie zawsze bowiem pogoda sprzyja temu, by zebrać plony. Gdy natomiast jest ona sprzyjająca, każdy rolnik chce szybko wykonać pracę. Wówczas wynajęcie kombajnu, to ściganie się z czasem. Takie kombajny wynajmowane są również bardzo mocno eksploatowane. To natomiast sprawia, że często się one psują. Jednak posiadanie swojej własnej maszyny rolniczej, również wiąże się z wieloma konsekwencjami.

Internetowe sklepy rolnicze

Większość kombajnów podczas intensywnej pracy niestety ulega różnym awariom. Wówczas należy wymienić kilka części, co nie zawsze jest łatwe. Jeśli bowiem jesteśmy w posiadaniu jakiegoś starszego modelu kombajnu może się okazać, że części do niego nie są już produkowane. Jednak podobnie jak i części do ciągników, również części do kombajnów można zakupić w wielu rolniczych sklepach internetowych. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele sklepów online, które oferują niezwykle bogaty i przede wszystkim zróżnicowany asortyment, jeśli chodzi o części do maszyn rolniczych. Można tam znaleźć dość często poszukiwane części do pługów, ale również i te rzadziej kupowane, części do używanych w okresie żniw kombajnów.

Co jednak w sytuacji, gdy sklep rolniczy nie posiada części przez nas poszukiwanych? Wówczas nie musimy się oczywiście obawiać, ponieważ każdy internetowy sklep rolniczy dysponuje wieloma kontaktami w tym zakresie. Dlatego też często takie części mogą zostać pozyskane z zagranicy, gdzie przykładowo występują one jeszcze w pewnej ilości. Może się jednak zdarzyć tak, że nie będziemy już w stanie nabyć części nowych. Wówczas istnieje również możliwość zakupienia części po regeneracji. W takich przypadkach można oddać część, która jest popsuta oraz dopłacić, a otrzymać taką samą już odświeżoną. Z pomocą w zakresie sprzedaży części może przyjść nam również internetowa giełda rolna oraz giełdy towarowe w Polsce.

 

Czy opłaca się kupować używane kombajny?

Z racji, iż może wystąpić pewien problem z częściami możemy się zastanawiać, czy opłaca się w takim razie kupować używane kombajny? W końcu one wcześniej były już eksploatowane i logicznym jest, że części w nich nie są już tak dobre i sprawne, jak w tych nowych. Oczywiście dobrze jest zawsze wchodzić w posiadanie nowych sprzętów, ponieważ wówczas części są świetnej jakości i zawsze jest ich również pod dostatkiem w internetowych sklepach rolniczych. Jednak warto mieć też na uwadze ceny kombajnów. Dla rolników posiadających małe gospodarstwa rolne, kupno czegoś używanego jest bardziej opłacalne, ponieważ zazwyczaj nie dysponują oni zbyt dużą ilością pieniędzy. Poza tym posiadając niewiele pól z których trzeba zbierać plony, dobrze jest podejść do sprawy bardzo rozsądnie nie inwestując zbyt dużo, ponieważ może się to po prostu ostatecznie nie zwrócić, a nie o to przy zakupie chodzi.