Wybieramy traktor odpowiedni dla niewielkich powierzchni rolnych

Wybieramy traktor odpowiedni dla niewielkich powierzchni rolnych

Nadejście wiosny oznacza rozpoczęcie tzw. „sezonu ogródkowego”. Miło jest zasiąść do śniadania na tarasie patrząc na zadbany ogród, wypełniony ulubionymi kwiatami i własnoręcznie zasadzonymi warzywami. Praca w ogródku czy na grzędach zasadzonych warzywami, podobnie jak każda inna czynność prowadzona w gospodarstwie wymaga użycia odpowiednich maszyn rolniczych.

Ciągnik rolniczy podstawą podczas prac w ogrodzie

Regularna wymiana części do ciągników wiąże się ze sporymi kosztami. Nie inaczej jest w przypadku części do pługów czy też części do kombajnów. Prace w ogrodzie wymagają od maszyn rolniczych wielu prac pielęgnacyjnych, do jakich należą między innymi koszenie, nawożenie czy siew. Przy zakupie sprzętu, dzięki któremu będziemy mogli w fachowy sposób zaopiekować się naszym ogródkiem, warto zwrócić uwagę na jego wielozadaniowość i niskie koszty eksploatacji. Doradzamy zakup odpowiedniego ciągnika rolniczego, który dzięki podpięciu odpowiedniego urządzenia staje się wielofunkcyjną maszyną rolniczą.

Jak poradzić sobie z koszeniem trawy?

Właściciele ogrodów napotykają się najczęściej na problem związany z koszeniem trawy, która rośnie w szybkim tempie, a jej przycinanie jest bardzo absorbujące. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup traktora ogrodowego, z którego można korzystać przez cały rok, nie tylko podczas pielęgnacji trawnika, ale i wykorzystać podczas innych prac w gospodarstwie domowym. Wybierając traktor ogrodowy warto zwrócić uwagę na jego rozmiar, który będzie dopasowany do powierzchni pielęgnowanego terenu, a także na zasięg koszenia, wielkość kosza na trawę, moc silnika i jego pojemność oraz przede wszystkim na aspekt bezpieczeństwa – każdy nowoczesny i odpowiednio wyposażony traktor rolniczy powinien posiadać systemy chroniące użytkownika. Przy wyborze tego typu pojazdów warto zwrócić uwagę na dostępność części do traktorów w sklepach rolniczych, ponieważ eksploatowane przez cały sezon szybko się zużywają.

 

Wybieramy traktor odpowiedni dla niewielkich powierzchni rolnych

 

Do odśnieżania – traktor z funkcją pługu

Podczas zimowych prac w ogrodzie, polegających przede wszystkim na odśnieżaniu w gospodarstwie przydaje się traktor rolniczy, do którego można podpiąć pług. Dzięki niemu z powodzeniem można odśnieżać chodniki, kostkę brukową czy gruntowe drogi. Koszt tego typu części rolniczej w porównaniu do zakupu nowej maszyny nie jest wielki, natomiast  jej używanie z powodzeniem zwróci się już po kilku sezonach. Części do traktora oraz części do pługów są łatwo dostępne na rynku – można zakupić je w praktycznie każdym sklepie rolniczym.

Do małych gospodarstw wybierz Ursusa lub Zetora

Rolnikowi pracującemu w małym gospodarstwie, któremu zależy na posiadaniu sprzętu będącego w użyciu przez cały rok przyda się niewielki ciągnik rolniczy. Szczególnie ważne jest przeanalizowanie czynności, które ma za zadanie wykonywać taka maszyna w obrębie roku. Do prac na niewielkim areale, jakim jest ogródek, można śmiało wykorzystać lekką maszynę o dużym promieniu skrętu, która będzie gwarantować niewielkie zużycie paliwa oraz opon, a tym samym sprowadzi do minimum koszt wymiany części rolniczych w ciągniku rolniczym. Do prac w niewielkim gospodarstwie wystarczy zakup używanego ciągnika, np. Ursusa C-360 czy Zetora 5211, wydajnych, zwrotnych, z możliwością podpięcia do nich wielu maszyn rolniczych, ułatwiających pracę w gospodarstwie.

Inni czytali również: