Wybieramy traktor odpowiedni dla niewielkich powierzchni rolnych

Nadejście wiosny oznacza rozpoczęcie tzw. „sezonu ogródkowego”. Miło jest zasiąść do śniadania na tarasie patrząc na zadbany ogród, wypełniony ulubionymi kwiatami i własnoręcznie zasadzonymi warzywami. Praca w ogródku czy na grzędach zasadzonych warzywami, podobnie jak każda inna czynność prowadzona w gospodarstwie wymaga użycia odpowiednich maszyn rolniczych.

Ciągnik rolniczy podstawą podczas prac w ogrodzie

Regularna wymiana części do ciągników wiąże się ze sporymi kosztami. Nie inaczej jest w przypadku części do pługów czy też części do kombajnów. Prace w ogrodzie wymagają od maszyn rolniczych wielu prac pielęgnacyjnych, do jakich należą między innymi koszenie, nawożenie czy siew. Przy zakupie sprzętu, dzięki któremu będziemy mogli w fachowy sposób zaopiekować się naszym ogródkiem, warto zwrócić uwagę na jego wielozadaniowość i niskie koszty eksploatacji. Doradzamy zakup odpowiedniego ciągnika rolniczego, który dzięki podpięciu odpowiedniego urządzenia staje się wielofunkcyjną maszyną rolniczą.

Jak poradzić sobie z koszeniem trawy?

Właściciele ogrodów napotykają się najczęściej na problem związany z koszeniem trawy, która rośnie w szybkim tempie, a jej przycinanie jest bardzo absorbujące. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup traktora ogrodowego, z którego można korzystać przez cały rok, nie tylko podczas pielęgnacji trawnika, ale i wykorzystać podczas innych prac w gospodarstwie domowym. Wybierając traktor ogrodowy warto zwrócić uwagę na jego rozmiar, który będzie dopasowany do powierzchni pielęgnowanego terenu, a także na zasięg koszenia, wielkość kosza na trawę, moc silnika i jego pojemność oraz przede wszystkim na aspekt bezpieczeństwa – każdy nowoczesny i odpowiednio wyposażony traktor rolniczy powinien posiadać systemy chroniące użytkownika. Przy wyborze tego typu pojazdów warto zwrócić uwagę na dostępność części do traktorów w sklepach rolniczych, ponieważ eksploatowane przez cały sezon szybko się zużywają.

 

 

Do odśnieżania – traktor z funkcją pługu

Podczas zimowych prac w ogrodzie, polegających przede wszystkim na odśnieżaniu w gospodarstwie przydaje się traktor rolniczy, do którego można podpiąć pług. Dzięki niemu z powodzeniem można odśnieżać chodniki, kostkę brukową czy gruntowe drogi. Koszt tego typu części rolniczej w porównaniu do zakupu nowej maszyny nie jest wielki, natomiast  jej używanie z powodzeniem zwróci się już po kilku sezonach. Części do traktora oraz części do pługów są łatwo dostępne na rynku – można zakupić je w praktycznie każdym sklepie rolniczym.

Do małych gospodarstw wybierz Ursusa lub Zetora

Rolnikowi pracującemu w małym gospodarstwie, któremu zależy na posiadaniu sprzętu będącego w użyciu przez cały rok przyda się niewielki ciągnik rolniczy. Szczególnie ważne jest przeanalizowanie czynności, które ma za zadanie wykonywać taka maszyna w obrębie roku. Do prac na niewielkim areale, jakim jest ogródek, można śmiało wykorzystać lekką maszynę o dużym promieniu skrętu, która będzie gwarantować niewielkie zużycie paliwa oraz opon, a tym samym sprowadzi do minimum koszt wymiany części rolniczych w ciągniku rolniczym. Do prac w niewielkim gospodarstwie wystarczy zakup używanego ciągnika, np. Ursusa C-360 czy Zetora 5211, wydajnych, zwrotnych, z możliwością podpięcia do nich wielu maszyn rolniczych, ułatwiających pracę w gospodarstwie.

You May Also Like