Jak dobrać części zamienne do ciągnika Ursus C-360?

Ciągniki rolnicze Ursus C-360 cieszą się popularnością od wielu lat. Cechuje je niezawodność, wytrzymałość oraz — co bardzo istotne w tym kontekście — długi okres użytkowania. Można z powodzeniem korzystać z nich przez wiele długich lat, chociaż niezbędne będą wówczas naprawy i renowacje. Jak dobrać wówczas odpowiednie części zamienne do Ursusa C-360? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.

Ursus C-360, czyli „wieczny” traktor?

Początki ciągnika rolniczego Ursus C-360 sięgają lata 70. ubiegłego stulecia. Był on produkowany w latach 1976-1994 w Zakładach Mechanicznych Ursus w Warszawie. Łącznie wyprodukowano wówczas 282 000 egzemplarzy. Następnie, w latach 2015-2017, przedsiębiorstwo Ursus SA w Lublinie produkowało drugą generację ciągnika C-360.

Pierwsza generacja Ursusa C-360 z lat 1976-1994 cechuje się napędem 4 × 2, maksymalną prędkością jazdy 25,4 km/h, masą ok. 2700 kg (z wyposażeniem do pracy) oraz podnośnikiem zdolnym do udźwignięcia 1200 kg. Traktor ten dysponuje silnikiem S-4003 oraz pompą wtryskową P24-49 (produkcji W.S.K. “PZL-Mielec”). Z silnikiem tym współpracuje dwustopniowe tarczowe sprzęgło, skrzynia biegów z reduktorem oraz blokada mechanizmu różnicowego. Za blokadę jazdy odpowiada hamulec hydrauliczny bębnowy na oba tylne koła lub — w niektórych przypadkach — hamulec jednostronny na prawe koło. Występujący w tym traktorze podnośnik hydrauliczny posiada pompę o wydajności 20 l/min oraz zaczepy: transportowy, wahliwy i do przyczep jednoosiowych.

Druga generacja z lat 2015-2017 dysponuje napędem 4 × 4 oraz prędkością jazdy 40 km/h przy masie (bez obciążników) rzędu 3150 kg. Pracę napędu zapewnia silnik Perkins 31000FLT (Euro IIIA), z którym współpracuje dwutarczowe sprzęgło, skrzynia biegów Carraro z rewersem mechanicznym oraz mechaniczna blokada mechanizmu różnicowego. Zatrzymanie pojazdu gwarantują hamulce robocze tarczowe oraz hamulec postojowy sterowany ręcznie. Traktor ten posiada podnośnik hydrauliczny z pompą o wydajności 35 l/min oraz różne zaczepy. Opcjonalnie ciągnik ten może być wyposażony w koguta i klimatyzację.

Części zamienne do Ursus C-360

Opisana powyżej konstrukcja obu generacji Ursusa C-360 jest praktyczna i skuteczna, niemniej jednak — zwłaszcza po dłuższym użytkowaniu — wymaga napraw i renowacji. W związku z tym kluczowe są wysokiej jakości części zamienne do Ursusa C-360. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza nowe zamienniki. Można je obecnie nabyć w atrakcyjnej cenie w internetowym sklepie rolniczym. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ takie części nie tylko są nowe i nieużywane, lecz także jakością dorównują częściom oryginalnym. Oferta części zamiennych do Ursusa C-360 jest bardzo szeroka. Obejmuje ona m.in. bębny hamulcowe, chłodnice wody miedziane, cięgło dźwignie dolne, cylindry podnośnika, cięgła sprzęgła, krany paliwa, stacyjki, przewody chłodnicy, półpierścienie. Wymienić można również elementy obudowy traktora, takie jak maska typu T-43, półosie z wysuwanymi kołami typu T-36 lub przewód wydechowy górny typu T-21.

W związku z tym w razie potrzeby warto dokonywać internetowych zakupów części zamiennych do Ursusa C-360. Zwłaszcza nowe zamienniki — pochodzące prosto z produkcji — gwarantują wysoką jakość i wytrzymałość.

You May Also Like