Kupujemy części do śrutownika bijakowego

Śruta jest wykorzystywany jako komponent paszy, dlatego też w wielu gospodarstwach rolnych, w których zazwyczaj hoduje się zwierzęta można spotkać różnego rodzaju śrutowniki. Dzięki nim samodzielnie można wytwarzać śrutę, jednocześnie oszczędzając. Jakie śrutowniki są obecnie najpopularniejsze? Zdecydowanie dziś najczęściej wykorzystuje się śrutownik bijakowy, dzięki któremu można rozdrobnić ziarna roślin strączkowych, oleistych oraz oczywiście samo zboże. Jednak jak i każda inna maszyna w gospodarstwie, takie śrutowniki także niekiedy ulegają różnego rodzaju awariom.

Jakie części najczęściej są wymieniane przy śrutowniku bijakowym?

Oczywiście każdy taki śrutownik bijakowy, w zależności od producenta, jest zbudowany nieco inaczej. Dlatego też gdy jakaś część w maszynie rolniczej się popsuje, należy poszukiwać brakującej, idealnie pasującej do danego modelu. Czy jest to trudne? Zdecydowanie nie. W sklepach stacjonarnych bardzo często można liczyć na pomoc osób tam pracujących. Jednak większość rolników zaopatruje się obecnie w części poprzez internetowy sklep rolniczy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w sieci wiele części można znaleźć w o wiele niższych cenach. Poza tym rolnicy to ludzie, który cierpią na chroniczny brak czasu. Dlatego też o wiele lepszym rozwiązaniem dla nich jest zamówienie szybko kilku części rolniczych poprzez internetowy sklep rolniczy, niż też udanie się specjalnie do sklepu stacjonarnego, który zazwyczaj znajduje się w większym mieście.

Dzisiaj także części do Ursus czy też różne inne części rolnicze najczęściej rolnicy zamawiają przez Internet. Plusem takich zakupów jest także to, że w sklepach online asortyment jest o wiele większy. Czasem można tam znaleźć części i ich zamienniki, których być może od dawna nie było już w punktach stacjonarnych.

 

Takie maszyny rolnicze jak śrutowniki bijakowe, bardzo często muszą mieć wymieniane bijaki głowicy, koła pasowe, noże stałe oraz obrotowe. Ponadto również obudowy łożyska, sita czy też tarcze. W skład śrutowników bijakowych wchodzą także wirniki, wałki wirnika, uszczelki gardzieli śrutownika. Te części bez trudu obecnie można zakupić sobie przez Internet. W dużej mierze części do ciągników rolnicy montują sobie sami. Tak jest szybciej, taniej i sprawniej. Jeśli jednak chodzi o takie sprzęty jak kombajn do ziemniaków, kosiarka bębnowa, kosiarka rotacyjna czy też również śrutownik bijakowy często mamy do czynienia z dużo bardziej skomplikowanymi mechanizmami, które nie zawsze powinny być naprawiane na własną rękę. Warto w niektórych sytuacjach pokusić się o pomoc specjalisty w tej dziedzinie, który będzie w stanie zrobić to naprawdę dokładnie. Jeśli jednak chcemy być samodzielni w tej kwestii, dobrze jest bez wątpienia zdecydować się na skorzystanie z instrukcji obsługi i dokładne jej przeanalizowanie. Śrutownik bijakowy składa się bowiem z wielu elementów, które muszą być ze sobą odpowiednio połączone. Z racji tego, że śrutę wytwarza się bardzo często i maszyna jest mocno eksploatowana, powinno się regularnie sprawdzać stan techniczny swojego śrutownika.

You May Also Like